
Grupa: Administrator 
Posty: 143 #508993 Od: 2010-3-12
| Automasaże ciała szorstką gąbką, rękami, szczotką lub rękawicą albo specjalnymi przyrządami.
Moje rady…
Pod prysznicem – w walce z cellulitem niezastąpiony jest naprzemienny, ciepły i zimny prysznic. Przez ok. 3 minuty polewaj brzuch, biodra, pośladki i uda raz zimną, raz ciepłą wodą. Strumień wody kieruj od dołu (od łydek) do góry. Zakończ kąpiel zimnym prysznicem. Taki prysznic pobudza krążenie, napina skórę i przyspiesza spalanie tłuszczu. Cellulit nie lubi zimna. Dlatego osobom wytrwałym i odpornym na chłód mogę polecić masaż kostkami lodu umieszczonymi w woreczku – domowa krioterapia
Automasaż szczypanie – ściskamy fałd ciała pomiędzy kciukiem i pozostałymi palcami. Unosimy go nieco do góry i puszczamy. Szczypiąc ciało, nie rób tego mocno, bo powstaną siniaki.
Automasaż ugniatanie – czubkami palców ugniatamy ciało tak mocno, by pomiędzy nimi utworzyła się niewielka wypukła fałda. Ręce przesuwamy od kolan do góry.
Automasaż oklepywanie – zaciskamy dłonie w pięści, a potem ciało mocno oklepujemy miejsce przy miejscu.
Automasaż rozciąganie – chwytamy dwiema rękami fałd ciała, a następnie ciągniemy go każdą z dłoni w przeciwnym kierunku.
Szorstki masaż – codziennie masuj ciało szorstką rękawicą, gąbką lub szczotką, zaczynając od stóp, a kończąc na ramionach.
Wykonywane codziennie w ten sposób automasaże, są bardzo skuteczne w walce z cellulitem. Podczas tak wykonywanego masażu następuje silne ukrwienie skóry, co pobudza przemianę materii w jej komórkach. Przyspieszone jest także wydalanie toksyn i substancji odpadowych ze skóry i tkanki łącznej.
Podczas, każdej kąpieli pod prysznicem masuj swoje ciało. Masuj najpierw Twoje nogi w kierunku serca. Masaż rozpocznij od zewnętrznej strony stóp, podudzi i ud, następnie masuj je po stronie wewnętrznej i zakończ masaż na pośladkach. Zawsze zaczynaj od prawej części ciała.
Masaż rąk zacznij także od prawej ręki. Masuj jej zewnętrzną, potem wewnętrzną stronę, przedramienia i ramienia, od nadgarstka do pleców. Zawsze rób to w kierunku tułowia.
Twoje piersi, brzuch, ramiona i pośladki masuj okrężnymi ruchami np. w kierunku ruchu wskazówek zegara. Ruchy podczas masażu powinny być płynne.
Pamiętaj, aby masaż zawsze rozpoczynać jak najdalej od serca i masując zbliżaj się w jego stronę, zwiększając nacisk na gąbkę. Stosuj taki masaż codzienne. Niech wejdzie Ci to w nawyk, a efekty wkrótce zobaczysz sama.
BARDZO WAŻNE: Jeżeli masz skłonność do pękania naczyniek krwionośnych i tworzenia się żylaków, może się okazać, że nie możesz korzystać z takiego masażu. Dlatego powinnaś wcześniej zasięgnąć porady Twojego lekarza.
|